مهرکام| انجمن علمی کامپیوتر مهرآستان

انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر دانشگاه مهرآستان

جهت عضویت و همکاری در انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر مهرآستان از طریق فرم عضویت ثبت نام کنید
خانه / شخصیت ها / از شاگرد اولی دانشگاه شریف تا مدیرعاملی بزرگترین شرکت نرم افزاری

از شاگرد اولی دانشگاه شریف تا مدیرعاملی بزرگترین شرکت نرم افزاری

شرکت همکاران سیستم

بعید است یک کامپیوتری باشید و تا کنون نام شرکت همکاران سیستم را نشنیده باشید. امروز، همکاران سیستم بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی کشور ایران است. شرکت مسلط بر بازار نرم‌افزار ایران با بیش از ۱۲۰۰۰ مشتری و ۱۱۰۰ نفر سرمایه‌ی انسانی. سود همکاران سیستم در سال ۹۱، پس از کسر مالیات ۲۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان بوده است.

هدف از این پست معرفی مدیر عامل این شرکت یعنی مهندس مهدی امیری، شاگرد اول رشته کامپیوتر دانشگاه شریف، کسی که علم خود را تبدیل به عمل کرد و اکنون بر سمت مدیر عاملی بزرگترین شرکت نرم افزاری کشور تکیه زده است.

مهندس مهدی امیری

مهدی امیری متولد ۱۳۵۵ در شهر رودسر و مدیرعامل همکاران سیستم است. وی از سال ۱۳۸۰ به عنوان برنامه نویس ارشد به همکاران سیستم پیوست.

پیش از انتخاب به این سمت، امیری مدیرعاملی شرکت اطلاعات مدیریت همکاران سیستم (۱۳۸۹) را برعهده داشت. توسعه سبد محصولات، پیشبرد موفق پروژه تولید محصول کلیدی راهکاران، بهبود کیفیت و افزایش رضایتمندی مشتریان، در کنار پرورش موفق نسل جدیدی از مدیران میانی واحد تولید نرم‌افزار بخشی از موفقیت های وی و دیگر مدیران ارشد همکاران در این دوران به شمار می آید.

mob-amiriدر سال های ابتدایی حضور او در همکاران سیستم هوشمندی، دانش فنی منحصر به فرد و توانایی استثنایی در رهبری، او را به سرعت و به عنوان مدیری برجسته و کارآمد به مدیریت ارشد همکاران سیستم معرفی کرد.به گفته همکارانش ذهن سیال و ساخت یافته، بینش دقیق در کنار آگاهی و تسلط بر فناوری های روز دنیا از ویژگی هایی کلیدی امیری به شمار می روند.

از جمله مسؤولیت های پیشین وی می توان به مدیر فنی و معمار محصولات یکپارچه همکاران سیستم، مدیر خط تولید محصولات مبتنی بر جاوا، مدیر واحد تحقیق و توسعه همکاران سیستم و قائم مقام مدیرعامل شرکت اطلاعات مدیریت اشاره کرد.

مهدی امیری فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار (شاگرد نخست)، از دانشگاه صنعتی شریف است و طی سال های حضور خود در این شرکت علاوه بر تمرکز بر روی تولید محصولات در حوزه کسب و کار نیز فعال بود و به عنوان عضو و رئیس هیأت مدیره تعدادی از شرکت های کلیدی گروه همکاران سیستم عملکرد موفق و تأثیرگذاری داشته است. وی در سال ۱۳۹۲ به عنوان مدیرعامل همکاران سیستم انتخاب شد.